Emily Allison & Boris Schmidt – Treehouse Days

E
Hypnote Records
Op zoek naar de soundtrack voor een bucolische uitstap langs kronkelende bospaden waar achter elke heuvel of open plek wel een verrassend natuurfenomeen te ontdekken valt? Dan is deze duo-cd van vocaliste Emily Allison en contrabassist Boris Schmidt het ideale album om in de stemming te geraken.
Boris Schmidt kennen we van de duo-initiatieven Simón Gonzáles & Boris Schmidt en Schmidt & Salemi naast zijn activiteiten bij onder meer Chrystel Wautier Trio, Fabrizio Graceffa Group en Pendulum Trio. Daarnaast heeft hij nog zijn eigen Boris Schmidt Band.
Emily Allison kwam in de kijker te staan indertijd met de cd ‘1st Floor’ (2014), een duo met trompettist Thomas Mayade. Later volgden (a capella) groepen als Songs Of Gold, Exeko, Brussels Vocal Project en het grootscheepse koorproject Sing Out Brussels!
De tekst van Pat Schneider op de binnenhoes van ‘Treehouse Days’ over onderliggende verbanden tussen dagdagelijkse voorwerpen weerspiegelt het uitgangspunt van Allison en Schmidt. Ze kijken nauwkeuriger om zich heen dan gewoonlijk en letten op details die meestal aan ons voorbijgaan. Ze noteerden, assimileerden en tijdens lange wandelingen kwam de inspiratie om hun ideeën om te zetten in songs waarvan twaalf terug te vinden zijn op de cd. Dat Allison in de ban geraakte van het boek ‘Het verborgen leven van de bomen’ (Peter Wohlleben) vormde een extra inspiratiebron. Tussen dit alles brengen ze een cover van Joni Mitchell haar ‘A Case Of You’.
Allison zingt, bespeelt ook toetsen en schreef de muziek voor negen van de twaalf stukken. Schmidt vult vakkundig aan op contrabas en leverde twee composities. Op enkele nummers krijgen ze extra vocale steun van Claire Parsons en Leander Moens. Ze kozen ervoor om zonder harmonische instrumenten te werken.
De haast zwevende openingstrack ‘Elders And Betters’ straalt al meteen een spiritueel aura uit. Een bezwerende kennismaking en gepaste inleiding tot de minimalistische versie van Joni Mitchell’s ‘A Case Of You’. Subliem hoe de twee enkel met bas en stem dergelijk diepe melancholische sfeer creëren.
Het precieze gebruik van aangepaste effecten en vocoder doen het geheel uitstijgen boven het verwachte patroon van een akoestisch duo. Toch blijft de broze structuur over heel de lijn behouden. Mooi voorbeeld is ‘Four Walls’ dat ondanks een meer ritmische basis toch de poëtische eigenheid behoudt. Hopelijk gaan die twee nog dikwijls wandelen zodat er een vervolg komt op ‘Treehouse Days’.
© Georges Tonla Briquet
Musici:
Emily Allison: zang, toetsen https://www.allisonemily.com/
Boris Schmidt: contrabas
+
Claire Parsons: zang
Leander Moens: zang