Donald Harrison - Indian Blues

D
CANDID
Het is in New Orleans, zijn geboorteplaats, dat de muziek van saxofonist Donald Harrison zijn kracht en raison d'être vond.
Hij werd op jonge leeftijd opgemerkt door Art Blakey en werd lid van de Jazz Messengers, maar wijdde een groot deel van zijn carrière aan het zingen/spelen van de muziek van Congo Square, wat deze CANDID heruitgave benadrukt met het album 'Indian Blues', uitgebracht in 1991.
‘Indian Blues' is een album van cross-overs en mengt Indiaanse gezangen van tijdens de Mardi Gras met jazz (met de uitstekende Cyrus Chestnut op piano) en New Orleans R&B met de zang van Dr. John.
“Je kunt alleen spelen wat je hebt beleefd”, zegt Donald Harrison, die Charlie Parker citeert, wiens ‘Cherokee’-thema verschillende van zijn bop tunes inspireerde.
Maar het grootste deel van het album is gewijd aan Mardi Gras songs die gebruik maken van call and response, blues en Afrikaanse percussie - het dubbele ritme van Carl Allen op drums en Howard 'Smiley' Ricks op conga's en tamboerijn zetten het hele album in vuur en vlam. De warme, ontspannen sfeer is een genot om mee te maken.
Een onmisbaar bewijs van de link tussen de traditie van New Orleans en jazz.
© Jean-Pierre Goffin (vrije vertaling : Jos Demol)
In samenwerking met JazzMania